Перейти до вмісту

Олександр Духнович. Твори в 4-х томах. Том 4

Олександр Духнович. Том 4

Четвертий том «Творів» Олександра Духновича йде до читача в часі неймовірно запізнено, якщо зважити, що перший побачив світ півстоліття тому і вже три десятиліття минуло від видання третього.

Зауважимо, що й тепер маємо справу не з системною, програмною підготовкою видання, бо в основі цього тому – підготовчі матеріали провідної дослідниці творчості Будителя Олени Рудловчак, але не як цілісного корпусу непубліко-ваних текстів для завершення чотиритомного проекту, а як спроба спровадити до читача бодай сегментарно невідому спадщину О. Духновича.

Та гідна захоплення сумлінність, послідовність та наполегливість дослідниці, яка без очевидної перспективи публікації упродовж десятиліть опрацьовувала архівні матеріали, рукописи, фільмо- та ксерокопії, організовувала передруки, переклади, долала рутину скрупульозної препарації текстів, нагромаджуючи вивірене і якісне коментування фактів, подій, персоналій тощо.

На робочому столі Олени Рудловчак у Пряшеві на вулиці Ваянського, 8 залишалися упродож довгого часу розкладені у специфічній лабораторній системності гори паперів. Хвороба і передчасна смерть вирвала вчену з напівдоріг до реалізації багатьох амбіційних проектів, тим, як це не парадоксально, посприявши нам у продовженні справи її життя. Лише перегорнувши, проаналізувавши ці робочі завали, зрозуміли ми напрямні творчих буднів Олени Михайлівни Рудловчак й горизонти, до яких вона рухалася…

Видання здійснено з ініціативи і коштом проф. Миколи Мушинки та МПП «Ґражда».

Ціна: 300 грн.

Олександр Духнович. Твори в 4-х томах. Том 4 / Редакція Івана Ребрика. Передмова Миколи Мушинки. – Ужгород: Ґражда, 2019. – 616 с.: іл.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *